TTB Başkanı gözaltına alındı: CHP’li ismin tepkisi hiç şaşırtmadı!

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kimyasal silah kullandığını öne sürerek PKK’nın kanalında skandal sözlere başvuran Türk Tabipler Birliği Lideri Şebnem Korur Fincancı gözaltına alındı.

TSK’ya iftira kampanyasına başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere tüm kısımlardan reaksiyonlar geldi. 

Terör örgütlerine aralık koymakta zorlanan CHP’li birtakım isimlerin yanında HDP, TTB Liderini savunmayı sürdürdü.

“İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ”

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, TSK’ya iftirayı tabir özgürlüğü olarak yorumlayarak şunları söyledi:

“Hoşunuza giden mevzular konuşulabilince değil en ters en rahatsız edici görüşler özgürce konuşulabilince buna tabir özgürlüğü diyoruz. Şebnem Korur Fincancı’nın gözaltına alınması ve onun üzerinden TTB’ye yönelik hücumlar demokrasi manzarası değildir. Asla kabul edilemez!”

“TÜRKİYE’NİN VİCDANIDIR!”

HDP de toplumsal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak, TSK’ya iftira atan Şebnem Korur Fincancı’nın Türkiye toplumunun vicdanı olduğunu söyledi. İşte o paylaşım:

Şebnem Korur Fincancı’nın gözaltına alınması iktidarın kabahatlerini örtbas etme telaşıdır. Şebnem Hoca Türkiye toplumunun vicdanıdır, bilimin ve meslek onurunun gereğini yerine getirmiştir. Bu hücumlarla gerçeği gizleyemez, toplumu susturamazsınız.

NE DEMİŞTİ?

TTB Başkanı Fincancı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK’ya yönelik gerçekleştirdiği operasyonlarda kimyasal silah kullandığını öne sürmüştü.

Teröristlerin cesetlerini incelediğini söyleyen Fincancı, “Daha evvel de incelemiştim. Hudut sistemini direkt tutan toksik gazlardan birisi kullanılmış durumda. Çok çeşitli kimyasal silahlar var. Her ne kadar kullanılması yasak olsa da ne yazık ki çatışmalarda kullanıldığını görüyoruz.” diye konuştu.

SİHA SEZGİN BOŞ DURMADI

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu (SİHA Sezgin) Türkiye’nin ulusal kıymetlerine yönelik her türlü akının ardında yer alarak ve PKK’lı teröristlerin ağzıyla açıklamalarda bulunarak TTB’nin ‘kimyasal silah’ savını da Meclis gündemine taşıyacağını açıklamıştı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir