Son Dakika: Arda Güler Real Madrid formasını giydi

Fenerbahçe’den ayrılarak Real Madrid’in yolunu tutan Arda Güler, bugün La Liga deviyle 6 yıllık mukavele imzaladı.

Sağlık denetimlerinin akabinde düzenlenen imza merasimi ile kendisini Real Madrid’e bağlayan sözleşmeyi imzalayan Arda Güler, basın mensuplarının sorularını yanıtladıktan sonra eflatun-beyazlı formayı giyerek alana indi.

24 NUMARALI FORMAYI GİYECEK

Fenerbahçe’de profesyonel olduğu devirde ve A Ulusal Grup’ya birinci davet edildiğinde 25 numarayı giyen, akabinde 10 numaranın sahibi olan Arda Güler’in Real Madrid’de ise 24 numaralı formayı terletecek.

Arda Güler’İN BASIN TOPLANTISINDAKİ SÖZLERİ

DÜNYANIN EN BÜYÜK KULÜBÜ

Bu kıymetli günde Stefano’yu anıyorum. Burada olmak benim için çok değerli. Real Madrid dünyanın en büyük kulübü. Çok gururlu ve mutluyum

NEDEN BARCELONA YERİNE REAL MADRID’İ TERCİH ETTİN?

Avrupa’nın birçok kulübü beni istedi. Real Madrid sizi istediğinizde bahis kapanıyor. Hoca ve lider beni ikna etti. Yeteneklerimi göstermek istiyorum.

HANGİ KONUMDA OYNAMAYI TERCİH EDİYOR?

Orta saha ve sağ kenar oynayabiliyorum. Nerede oynadığımın çok bir ehemmiyeti yok. Çalışıp formayı almak istiyorum. Gol atmak, asistler yapmak, hamleci oynamak istiyorum. Sonuçta teknik yöneticimiz Ancelotti karar verecek buna

KİRALIK OLARAK GİTME İHTİMALİ HAKKINDA

Birçok değerli oyuncumuz var. Rekabete hazırım. Lider ve hoca bunun kelam konusu olmadığını söyledi. Buraya oynamaya geldim. Madrid burada oynama talihin var diyorsa bunu reddetmek imkansız. Bir yere gitmemiz kelam konusu olmadığı söylendi. Burada kalıp oynamak istiyorum.

İDOLLERİ KİM?

Real Madrid çok kıymetli oyunculara ve tarihe sahip. Cristiano Ronaldo, Mesut Özil, Guti üzere çok değerli isimler bu kulüpteydi. Ben de onlar üzere olmak istiyorum.

MESUT ÖZİL’DEN TAVSİYE ALDI MI?

Mesut ile yeterli bir ağabey kardeş alakamız var. Ondan çok şey öğrendim.

ANCELOTTI İLE NE KONUŞTU?

Mesut Özil, Real Madrid’in en büyük kulüp olduğunu bahsetti. Hocamız beni aradı. Buraya gelmemi istediğini söyledi. Bana kelam ver dedi. Onun isteği benim için çok kıymetliydi. Nerede oynayacağımı anlattı. Çok düzgün bir bağlantı kurduk. Real Madrid’in Şampiyonlar Ligi finallerini hatırlıyorum. Arkadaşlarımla izliyorduk.

BİRÇOK KULÜP İSTEDİ

Birçok Avrupa kulübü istedi. Görüşmelerimiz oldu. Real Madrid devreye girip burada oynama bahtım olduğu söylendikten sonra başkaları çok bir şey söz etmiyor. Burada oynayan her oyuncu çok kaliteli. Benim konumumdaki Modric, dünyanın en yeterli oyuncularından biri. Ondan çok şey öğreneceğimi düşünüyorum.

MODRIC’TEN ÇOK ŞEY ÖĞRENECEĞİM

Burada oynayan her oyuncu çok kaliteli. Benim durumumdaki Modric, dünyanın en uygun oyuncularından biri. Ondan çok şey öğreneceğimi düşünüyorum.

FENERBAHÇE SÖZLERİ

Fenerbahçe’den ayrılmak duygusal olarak kolay bir değil. Dünyanın en büyük kulüpleri sizi istiyorsa ve kulübünüze para kazandırıyorsanız bunu kimse reddedemez. Elimde gelen bir şey yoktu. Fenerbahçeli taraftarları kırmak istemedim. Bana kırılmasınlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir