Sinan Oğan’dan Soylu’ya: Bir dakika bile o görevde kalmaman lazım

CET İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, Samsun’daki bir otelde düzenlediği basın toplantısında gündeme yönelik açıklamalarda bulundu. Yurdun her yerinde seçim çalışmaları yaptığını söyleyen Oğan kendilerine kamuoyunun ilgisinin süratli formda arttığını söyledi.

Oğan, Türkiye’nin huzur ve birlik içinde seçime gitmesini istediklerini, bu nedenle bütün açıklamalarını Türkiye’nin birliği ve bütünlüğü üzerinden yürüttüklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Ama dün üzülerek gördüm ki hem Binali Yıldırım’ın hem Bekir Bozdağ’ın hem de Süleyman Soylu’nun açıklamaları bu toplumu germeye, bu toplumu bölmeye, parçalamaya, bu toplumu kutuplaştırmaya ve çatışmaya dönük açıklamadır. Buradan uyarıyorum. Süleyman Soylu, İçişleri Bakanı olarak artık bu ülkede bir dakika bile o misyonda kalmaman lazım. Çünkü sen seçimleri bir darbe teşebbüsü olarak tabir ettin. Kimsenin ne Süleyman Soylu’nun ne ötekinin ne berikinin bu ülkedeki seçimlerin üzerine gölge düşürmeye hakkı yok. Bekir Bozdağ, beşerler bunu şampanya ile mi kutlar, Kur’an okuyarak mı kutlar, sana mı kalmış? Toplumun ne inancına ne ömür formuna bizlerin karışma hakkı yoktur. Bizler insanların yediğiyle içtiğiyle ilgilenmemeliyiz. Bizler insanların akşam karnı doymuş, istikrarlı beslenmiş halde yatağa girip girmediğiyle ilgilenmeliyiz.”

‘KULLANDIĞIMIZ PAK LİSAN TOPLUMDA KARŞILIK BULUYOR’

Oğan, 14 Mayıs seçimlerine az mühlet kaldığını, ortamı tansiyona götürecek davranışlarda bulunulmaması gerektiğini belirterek, “Türk milletinin artık kamplaşmaya mecali kalmadı. İnsanlarımızı bölmeye, parçalamaya çalışmayın. Raydan çıkardığınız Türkiye’yi tekrar rayına oturtmak için çok uğraş sarf ediyoruz. Pak bir lisan kullanıyoruz. Bizim kullandığımız bu pak lisan, toplumun genelinde karşılık buluyor lakin sizin kullandığınız ayrıştırıcı lisan, ayrımcı lisan toplumu geriyor” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir