ABD hükümetleri UFO’ları gizledi iddiası

ABD’de basınındaki haberlere nazaran, ABD Kongresi’nde UFO ve UAP’lere ait düzenlenen oturumda daha evvel ABD ordusunda misyon almış 3 istihbarat yetkilisi şahit olarak söz verdi.

ABD’de 14 yıl istihbarat vazifelisi olarak çalışan David Grusch, 4 yılı aşkın bir mühlet içerisinde yaklaşık 40 şahitle yaptığı görüşmelerine işaret ederek, hükümette “tanımlanamayan ve insan kaynaklı olmayan araçların olduğunu” tez etti.

Grusch, bu yılın başlarına kadar UAP’leri araştıran Pentagon misyon gücünde temsilci olarak yer aldığını söyleyerek, hükümetin yıllardır tanımlanamayan olgular hakkında enkaz toplama programı yürüttüğünü ileri sürdü.

İNSANA İLİŞKİN OLMAYAN ORGANİK CANLI

Bu programlara erişim müsaadesi istediğinde kendisine bu müsaadenin verilmediğini tabir eden Grusch, UAP’lerden “insanlara ilişkin olmayan organik canlı bileşenleri” çıktığını öne sürdü.

Grusch, ABD’nin “sağlam ve kısmen bozulmamış” uzaylı araçları bulduğunu tez ederek, hükümetin yıllarca bu bahiste halktan bilgi sakladığını lisana getirdi.

Kongre’de şahitlere misyon müddetlerinde karşılaştıkları tanımlanamayan olgulara dair müşahedelerinin anlatılması istenmesinin akabinde ABD Donanması’nda pilot olarak vazife yapmış olan Ryan Graves de UAP’leri “şeffaf bir küre içinde koyu gri ya da siyah küpe” benzetti.

Graves, bu olaylarla müsabakanın “nadir olmadığını” vurgularken, UAP’lerin öbür ülkelere ilişkin insansız hava araçlarının olması durumunda bunun acil bir ulusal güvenlik sorunu haline dönüşeceğini söz etti.

Üçüncü şahit eski donanma kumandanı David Fravor da 2004’te Kaliforniya’da öbür bir pilot ile birlikte “denizin üzerinde süzülen oval biçimli bir nesneyi” gördüğünü söyledi.

Söz konusu objenin çok süratli hareket ettiğini ve gözden kaybolduğunu tabir eden Fravor, bir dakikadan kısa bir mühlet sonra gizemli cismin en son gördüğü yerden çok daha uzakta tekrar ortaya çıktığını anlattı.

ORDU VE NASA “GİZEMLİ CİSİMLERİ” İNCELEMEK İÇİN GRUP KURDU

ABD ordusu 2020’de evvelki yıllarda ABD’li pilotlarca gözlemlenen lakin tanımlanamayan cisimlere ait imgelerin kapalılığını kaldırmıştı.

Daha sonra ABD istihbaratı kelam konusu olayları incelemiş ve gerekli tanımlamayı yapamamıştı.

Pentagon da bu cins olaylara ait müşahedeleri bilgilere dönüştürmek için evvel Tanımlanamayan Hava Olayları Misyon Gücü isimli bir ünite kurmuş, daha sonra da bunu Hava Objelerini Tanımlama, İdare, Senkronizasyon Kümesi olarak dönüştürmüştü.

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) da halk ortasında UFO olarak bilinen tanımlanamayan hava olaylarını incelemek için özel bir kurul kurmuştu.

Pentagon’un Ocak 2023’te yayımladığı 2022 UAP Raporu’nda, çeşitli kurumların ve ABD ordusu ünitelerinin rapora sağladığı katkılar sonucunda toplam 510 UFO olayının sınıflandırıldığı belirtilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir